Close

Životopis PK

Co byste mohli o mně vědět:

Učím. Jsem český učitel češtiny a výtvarky, který momentálně (čtrnáctým rokem) řídí malšickou školu a školku. Děti ve školce si mě ale pletou se školníkem. Kolegové mi proto pořídili tričko s nápisem ředitel. (Děti ve školce neumějí číst.)

Maluji. Pokud se dá považovat katedra výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích za výtvarné vzdělání, potom jsem tedy výtvarně vzdělán. V malování mne ale nejvíce ovlivnilo členství. A to členství ve výtvarné skupině KOSA. Je to společenství lidí, kteří si stále myslí, že obraz není mrtvý. Od roku 2014 jsem i členem Asociace jihočeských výtvarníků.

Vychovávám. Alespoň se o to s manželkou Alenkou snažíme u svých 3 potomků. Úspěchy se dostavují: Děti pozdraví, slušně poděkují a mluví s námi normálně i před kamarády. (Ale je brzy bilancovat, rád bych to samé napsal i za 20 let.)

No a co ta politika? V té komunální jsem od roku 2006 jako zastupitel městyse Malšice, v posledních místních volbách jsem získal nejvyšší počet preferenčních hlasů. Já vím, řeknete: Ředitelé v menších obcích to mají snadné. No, pokud jste blb, nepomůže vám ani doktorát z pedagogiky. Přesto jsem rád, že těsně za mnou skončila naše výborná paní starostka, tedy mě nikdo nenutil jít na její místo a já se mohu věnovat žákům a škole.

Do TOP 09 jsem vstoupil na začátku roku 2014, jako podporovatel její politiky jsem se rozhodl po prezidentských volbách být čitelný. Mám rád čitelné lidi, nemám rád alibisty, především je to každého SVOBODNÁ VOLBA! A to je největší štěstí této doby.

V Oboře 2016

————————————————————————————————–

Životopis Pavla Klímy v datech:

* 1971 / Tábor
od roku 2003 žije v Oboře u Tábora
do roku 2003 v Táboře

kosa is the best

vzdělání: 1991 – 1996 – PF JU v Českých Budějovicích (čj – vv)
//
education: 1991 – 1996 – PF JU in Ceské Budejovice (line art + Czech)

kosa is the best

práce:
od 2003 dosud – ředitel Základní školy a Mateřské školy Malšice
1996 – 2003 – učitel výtvarné výchovy a českého jazyka na ZŠ Zborovská v Táboře
//
job:
since 2003 – headmaster of Primary and Secondary school in Malsice
1996 – 2003 – teacher of art + Czech at primary school in Tabor

kosa is the best

komunální politika:
od roku 2006 zastupitel Městyse Malšice

kosa is the best

člen výtvarné skupiny KOSA   (www.kosa.biz)
člen Asociace jihočeských výtvarníků   (www.ajv.cz)
//
member of art group KOSA   (www.kosa.biz)
member of Asociace jihočeských výtvarníků   (www.ajv.cz)

kosa is the best

kurátor Galerie Malšice // curator of Gallery Malsice

kosa is the best

kontakt // contact:

e-mail: pavel.klima@top09.cz

www.jetozodpovedne.cz


 

PAVEL KLÍMA

* 1971 v Táboře, žije v obci Obora u Malšic.

Ženatý, 3 děti.

Od roku 2003 pracuje  jako ředitel ZŠ a MŠ Malšice.

Aktivní výtvarník (člen Asociace jihočeských výtvarníků a výtvarné skupiny KOSA – www.klimapavel.com ).

Opakovaně se věnuje podpoře Domácího hospice Jordán, připravuje na rok 2016 již třetí dobročinnou aukci výtvarných děl (v letech 2010 a 2013 s výsledkem vždy cca 150 000,-Kč). V letech 2015 a 2016 propaguje hospicovou činnost pomocí projektu Židlička pro hospic.

Členem TOP 09 je od roku 2014, konkrétně MO TOP 09 Táboře, od dubna 2015 předseda RV TOP 09 Táborsko, od června 2015 místopředseda jihočeského krajského výboru TOP 09.

Od roku 2006 je členem malšického zastupitelstva, při komunálních volbách 2014 získal nejvyšší počet preferenčních hlasů. Je schopen měřit problémy pohledem obyvatele města i venkova, v roce 2003 se na venkov přestěhoval právě z Tábora . Od roku 2006 souvisle pracuje v zastupitelstvu městyse Malšice.

V současnosti se na komunální úrovni angažuje, mimo jiné,  v kauze těžby bentonitu na území mezi obcemi Maršov a Obora, kde má být 50hektarový dobývací prostor. Soukromá firma hodlá odvézt v příštích 19 letech 70 000 třicetitunových návěsů jihočeské země do severních Čech. A tomu se pokusím buď zabránit nebo alespoň maximálně zmírnit dopad na život mých spoluobčanů a naší krajiny.