Close
titul_dekuji
Přijďte k volbám
Kdo a proč?

Názory Pavla Klímy

Otázky Jiřího Pospíšila
Pavel Klíma a škola
Na Táborských setkáních
Kontaktní kampaň
Hospice
Ředitel v Senátu
Zdeněk Bezecný doporučuje

KOMU VĚŘÍM!

V předvolební kampani vás kandidáti masírují mluvícími hlavami, které se předhánějí ve chvále dotyčného kandidáta. Mám pro vás jiný návrh:

Představím vám ze svého okolí několik lidí, kterých si vážím a kterým věřím. Co mají úspěšný zemědělec, ředitelka neziskovky, majitelé prosperující firmy, lékařka společného? Poctivý přístup k práci skloubený se snahou posunout věci dál.

Vím, že bych příkladů dobré praxe našel více, tak se nezlobte, že se neuvidíte právě Vy :-)


Pavel Klíma, kandidát do Senátu ČR za TOP 09


Ing. Martin Novák, dobrý hospodář

Soukromý zemědělec, Farmář roku 2008, majitel největší jihočeské soukromé obrazárny a muzea Špejchar Želeč, majitel Pivovaru Obora, v něm vaří pivo z chmele ze své chmelnice. Za okny kravínů najdete truhlíky s muškáty, mezi objekty farmy travnaté plochy se skalkami. Jak to vše vměstnat do 2 minut?

Zakladatelky Domácího hospice Jordán

Dvě ženy a jeden nápad na založení domácího hospice. V roce 2009 se Marie Sovadinová a Jana Špačková rozhodly, a tak vznikl Domácí hospic Jordán. Že se nejedná o snahu zoufalých manželek, ale o naplnění společenské potřeby dvou manažerek se přesvědčte v těchto 3 minutách.

Ing. Šmejkal a Ing. Medek, zodpovědní podnikatelé

Dva chlapi začali před 25 lety v garáži realizovat podnikatelský záměr: Briketovat cokoliv. Dnes jejich firma Briklis zaměstnává 65 lidí, vyrábí pro celý svět briketovací lisy, které pomáhají výrazně snižovat ekologický problém odpadů na Zemi. Ing. Miroslav Šmejkal  a Ing. Miroslav Medek jsou příkladem podnikatelů, kteří jsou v naší společnosti nepostradatelní.  Za to vše obdrželi ocenění Jihočeská firma roku 2015.

MUDr. Helena Staňková

MUDr. Helena Staňková, hlavní lékařka Domácího hospice Jordán, vypráví, proč je paliativní medicína, při které zemře 99% pacientů, tak důležitá a krásná. Proč ji naše společnost potřebuje, stejně jako potřebuje návrat ke kořenům a proč je dobré, když každý má „svoje včely“. I když Helenu Staňkovou pracovně potkat nechcete, tak si ve finále nepřejete nic jiného; zeptejte se rodin, kterým pomohla doprovodit jejich blízkého. To mi věřte!

APLA Jižní Čechy

Když před 2 roky přivedli rodiče do naší školy dívenku s diagnostikovaným autismem, vypadalo to, že máme problém. Díky Bohu pomohla APLA Jižní Čechy, přesněji řečeno ženy z APLY. Díky nim SPOLEČNĚ vše zvládáme. Rodina, žákyně, učitelé. Díky nim jsme si rozšířili vzdělání. Už víme, že autisté jsou všude mezi námi a že nás mohou obohatit. O tom, jak poslechnout svoje vnitřní hlasy pomáhat, vyprávějí zakladatelky APLA Jižní Čechy Mgr. Lucie Straková Jirků a Mgr. Petra Marešová, o těžkostech i krásách provozu neziskovky pak Ing. Ema Bartošová a Bc. Lucie Hnojnová.

Teodor Buzu, malíř a pedagog

Žijeme ve světě, kdy lidi jsou k použití a věci milované!“ říká Teodor Buzu, skvělý malíř a grafik, narozený před více jak půlstoletím v daleké Moldavii. Přináší do středoevropského prostoru čistotu východního vnímání krajiny, rodiny, přístupu k životu. Také při tomto rozhovoru mi doléval lahodný chladný čaj, jako by vás spolu s ním napájel svým optimismem, svojí energií. Jeho obrazy byly vždy trochu jiné, teprve nad čajem v Teodorově ateliéru pochopíte kořeny a chcete,aby tyto hlasy mluvily nahlas. Proto vám přináším alespoň tříminutovou esenci Teodorova hodinového poctivého vývaru. 

KDO JE PAVEL KLÍMA

S kým spojíte Táborsko a Milevsko v Senátu na dalších 6 let?

Zodpovědné řešení nabízí Pavel Klíma:

PK UČITEL

Od roku 2003 řídím školu a školku v Malšicích (v roce 2016 vzděláváme 200 žáků v ZŠ a 90 dětí v MŠ).

Učitelování je úžasná a zodpovědná práce. Ten moment, kdy se na vás děti napojí a vy je můžete formovat, což je mnohdy ovlivní na celý život, dělá naši práci krásnou a přitom zavazující. Kolegové vědí, o čem hovořím. Naplněná škola a školka snad dostatečně dokazuje, že s 36 kolegy pracujeme zodpovědně.

ZŠ a MŠ Malšice:
PK ZASTUPITEL

Od roku 2006 jsem zastupitelem v městysu Malšice. V roce 2014 jsem dokonce získal nejvyšší počet preferenčních hlasů. Vím, že ředitelé škol a lékaři to mají ve volbách snazší, ale jak říká kamarád, pokud jste trouba, nepomůže vám ani doktorát z pedagogiky. Věřím, že jsem obyvatelům Malšicka užitečný jako ředitel a zastupitel zároveň. Snažím se zhostit tohoto úkolu, jak nejzodpovědněji umím.

Zvu vás do Malšic:
PK PODPOROVATEL

Od roku 2010, tedy od jeho vzniku, podporuji Domácí hospic Jordán v Táboře. Proč potřebujeme legislativně ukotvit mobilní paliativní péči? Protože patří do vyspělé společnosti. Letos chystáme další dobročinnou aukci (minulá zde) a pokračuje projekt Židlička pro hospic (více zde).  Více říkám v rozhovoru pro Český rozhlas:

Rozhovor pro ČRo:
PK pro JIHOČESKOU KRAJINU

Jako malšický zastupitel jsem se postavil proti tomu, aby těžařská firma odvezla 70 000 kamionů jihočeské země do severočeské fabriky. Firma se brání a svými plány nás přesvědčuje, že kočkolit je důležitější než jihočeská krajina. Navíc se chová k okolí těžby velmi neprofesionálně a my náš boj právo na klidné a bezpečné prostředí vzdát nehodláme. (Novinová zpráva zde.)

Více zde:
PK VÝTVARNÍK

Jsem členem výtvarné skupiny KOSA a Asociace jihočeských výtvarníků. Působím jako kurátor Galerie Malšice.

„Malbu Pavla Klímy dlouhodobě ovlivňují vjemy z pobytů na břehu Severního moře v severním Holandsku a především setkání s místními lidmi. Ústí v hledání definitivního výrazu na zdánlivě neukončeném plátně, hledání zákonů barevné abstrakce v lehce konkrétních formách, hledání vlastního výrazu.“ (Výňatek z programu výstavy v pražské galerii Era svět v únoru 2016.)

Výtvarný web:
PK KURÁTOR

Galerie Malšice. Od roku 2006 zde proběhlo velké množství výstav i akcí a galerijní práce tím prokázala svoji životaschopnost. Propojení s knihovnou přináší ideální symbiozu kulturních aktivit v menší obci. Proto když vedení městyse Malšice přikročilo k rekonstrukci obecních domů na náměstí v roce 2012, šikovným propojením proluky mezi knihovnou a úřadem městyse v celém prvním patře vzniká unikátní prostor obřadní síně, galerie, kulturního salónku – nazvěme jej dle chuti. Důležité je, že existuje, že v době komerce si stále uvědomujeme duchovní potřeby člověka. 

Galerie Malšice:
PK ve FARNOSTI

Jako malšický farník mj. pomáhám zachránit vzácnou výmalbu malšického kostela v tzv. beuronském stylu. Letošní noc kostelů 10. června 2016 se ponese v duchu hesla „Ó jak hrozné jest místo toto“. Tak zní nápis ve vrcholíku vítězného oblouku kostela Nejsvětější trojice v Malšicích právě z ruky beuronského mistra z roku 1899.

Noc kostelů 2016:
PK KANDIDÁT DO SENÁTU

A proč se zastupitel, ředitel a výtvarník rozhodl kandidovat na senátora? „Jako ředitel školy se musím potýkat se systémem našeho školství i se změnami, které nejsou vždy jen k lepšímu. Jako senátor mám možnost ovlivnit podobu školské legislativy. Právě školství vychovává naše děti, připravuje je na život v naší společnosti, učí je být tolerantními, morálními a užitečnými. Pokud nebude fungovat, negativně to ovlivní nejen klima naší společnosti, ale poznamená to i českou ekonomiku.“ 

TOP 09 do senátu:
PK a TOP 09

Do politické strany TOP 09 jsem vstoupil v roce 2014. Zvláště po prezidentské volbě jsem chtěl být čitelný. A proč TOP 09? Především proto, že se nebojí zodpovědných rozhodnutí. Nejede na vlně populismu a nechce za žádnou cenu vyhrát volby laciným heslem „30 korun u lékaře“ ani dotovanou koblihou. To vše spojeno s noblesním duchem Karla Schwarzenberga odpovídá mé filosofii: „Svobodné myšlení“, „respekt soukromí“, „slušnost ve vztahu a v jednání“, tak se snažím působit i na své žáky ve škole. 

TOP 09: