Close

Diktát

Diktát češtináře Pavla Klímy pro září 2016

 

Zodpovědná řešení aneb Politika bez hrubek

Co mě/mně ředitele M/malšické školy přimělo/přimnělo k rozhodnutí kandidovat do senátních voleb na T/táborsku, V/voticku a v Milevsku? Nabídka vedení strany TOP 09 jejíž jsem členem abych ji/jí reprezentoval nejen svými/svími názory a postoji ale i jako senátor. Po dvouměsíčním rodiném/rodinném přemýšlení jsem odpověděl tehdejšímu T/topáckému předsedovi: „Vážený pane Schwarzenbergu nadávat v ústraní to není můj styl. Vaši/í výjimečnou/vyjímečnou nabídku lze jen těžko odmítnout. Přijímám a tedy na sebe beru s radostí břímě/břímně veřejně hlásat Vaše myšlenky demokracie  a evropanství/Evropanství!“ Snad to nevyzní neskromě/neskromně, ale svým způsobem mě/mně nabídka potěšila. Jsem přece tak trochu ješitný chlap, ale to se v TOP 09 občas přihodí.

Proč volit Pavla Klímu do Senátu/senátu? Proč máte dát svůj hlas právě mě/mně? Protože možná stejně jako já máte pocit že současná vláda není vládou pro občany ale pro stranickou kasu a agroúčty. Že politikům nezáleží na lidech ale na vlastním byznysu/biznysu/biznisu. Že před volbami nás zahrnují od bazénku moudry typu „Sníh je bílý“ jen proto že jim to přinese hlasy. Chápu že to občana otráví a že k volbám raději vůbec nejde. Připouštím že se pravicové vlády dopustili/y chyb, ale snad jsou sběratelky kabelek definitivně/definytivně pryč.  Pojďme dát opět najevo že chceme od politiků zodpovědná tedy dlouhodobá řešení. Příklady? Já chci hezké důchody nejen pro svoje rodiče ale i pro mě/mně a moje děti. Vím že to bolí ale bez lehké spoluúčasti/spoluůčasti ve zdravotnickém systému si vlastního zdraví lidé neváží. Možná jsem právě přišel o několik hlasů a dotovaná kobliha by cílila lépe.

Já vám přesto vzkazuji: Hlasem pro Pavla Klímu si zajistíte že v S/senátu bude za T/táborsko Milevsko a V/voticko slyšet hlas proti promyšleným provokacím současného prezidenta. Proti ohlupování davů Babišoví/ým velkorysým ekonomicko-politickým projektem nelze žít v jeho firmě proti své vůli to bychom byli jediní zaměstnanci kteří platí svému šéfovi. Aktivně budu hlásat myšlenky demokracie důležitosti vzdělání kulturního a sociálního náhledu na problémy což jsem nejednou dokázal činy. To vše budu nahlas křičet i kdyby na mě/mně sveřepí/ý šakali/y zavi/yle vyli/vyly/vily!

Váš Pavel Klíma

V textu je vynecháno 34 čárek!!!

————————————————————————————-

SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ DIKTÁTU

Zodpovědná řešení aneb Politika bez hrubek

Co mě, ředitele malšické školy, přimělo k rozhodnutí kandidovat do senátních voleb na Táborsku, Voticku a v Milevsku? Nabídka vedení strany TOP 09, jejíž jsem členem, abych ji reprezentoval nejen svými názory a postoji, ale i jako senátor. Po dvouměsíčním rodinném přemýšlení jsem odpověděl tehdejšímu topáckému předsedovi: „Vážený pane Schwarzenbergu, nadávat v ústraní, to není můj styl. Vaši výjimečnou nabídku lze jen těžko odmítnout. Přijímám, a tedy na sebe beru s radostí břímě veřejně hlásat Vaše myšlenky demokracie  a evropanství!“ Snad to nevyzní neskromně, ale svým způsobem mě nabídka potěšila. Jsem přece tak trochu ješitný chlap, ale to se v TOP 09 občas přihodí.

Proč volit Pavla Klímu do Senátu? Proč máte dát svůj hlas právě mně? Protože možná, stejně jako já, máte pocit, že současná vláda není vládou pro občany, ale pro stranickou kasu a agroúčty. Že politikům nezáleží na lidech, ale na vlastním byznysu. Že před volbami nás zahrnují od bazénku moudry typu „Sníh je bílý“ jen proto, že jim to přinese hlasy. Chápu, že to občana otráví a že k volbám raději vůbec nejde. Připouštím, že se pravicové vlády dopustily chyb, ale snad jsou sběratelky kabelek definitivně pryč.  Pojďme dát opět najevo, že chceme od politiků zodpovědná, tedy dlouhodobá řešení. Příklady? Já chci hezké důchody nejen pro svoje rodiče, ale i pro mě a moje děti. Vím, že to bolí, ale bez lehké spoluúčasti ve zdravotnickém systému si vlastního zdraví lidé neváží. Možná jsem právě přišel o několik hlasů a dotovaná kobliha by cílila lépe.

Já vám přesto vzkazuji: „Hlasem pro Pavla Klímu si zajistíte, že v Senátu bude za Táborsko, Milevsko a Voticko slyšet hlas proti promyšleným provokacím současného prezidenta. Proti ohlupování davů Babišovým velkorysým ekonomicko-politickým projektem, nelze žít v jeho firmě proti své vůli, to bychom byli jediní zaměstnanci, kteří platí svému šéfovi. Aktivně budu hlásat myšlenky demokracie, důležitosti vzdělání, kulturního a sociálního náhledu na problémy, což jsem nejednou dokázal činy. To vše budu nahlas křičet, i kdyby na mě sveřepí šakali zavile vyli!“

Váš Pavel Klíma

—————————–

STÁHNOUT DIKTÁT – ZDE –

STÁHNOUT SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ – ZDE –