Close

Klíma: Na rozdíl od státu se náš kraj umí o nevyléčitelně nemocné systémově postarat

klima_profil17 kopieZastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo koncepci paliativní péče, péče o nevyléčitelně nemocné a předhonilo tak českou vládu, která dosud žádnou ucelenou koncepci nepředložila.

 

Každý má právo, aby mu byla poskytnuta co nejlepší péče, právě takové služby nevyléčitelně nemocným nabízí paliativní péče. Stát však dosud žádnou takovou ucelenou a především systémovou koncepci nemá. Vedení Jihočeského kraje vzalo tedy osud nevyléčitelně nemocných do vlastních rukou a připravilo vlastní strategii. Rok ji připravovala pracovní skupina, jejímž jsem byl členem.

Dokument s názvem Koncepce paliativní péče v Jihočeském kraji tak není pouze „nějaký papír“, ale jasně formulované stanovisko, kterým Jihočeský kraj říká nahlas: Hospicová péče je potřebná, nechceme už více trpět partyzánštinu hospicových týmů a podporujeme nejen současné čtyři domácí jihočeské hospicové týmy a jeden kamenný, ale dáváme prostor a podmínky pro vznik dalších tak, aby pokryly přirozenou potřebu obyvatel jižních Čech. Protože kvalitní péči v těch nejtěžších životních chvílích a nejlépe v kruhu rodiny si zaslouží každý z nás.

Pavel Klíma

místopředseda TOP 09 Jihočeský kraj

zastupitel Jihočeského kraje

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *