Close

Klíma: Pozdější zápisy odkladům nepomohou

reditel_web-0252

Na základních školách začaly po tomto víkendu zápisy prvňáčků. V letošním roce je to z rozhodnutí ministryně školství o tři měsíce později, podle původního předpisu se totiž konaly v termínu od 15. ledna do 15. února. Podle ministryně školství to má pomoci snížit počet odkladů. S tím rozhodně nesouhlasí náš krajský zastupitel a ředitel ZŠ a MŠ Malšice Pavel Klíma.

„Počet odkladů školní docházky pozdější zápisy rozhodně nesníží. Často spíše naopak. Zatímco podle předchozí normy mohli rodiče dodat posudek poradny zpětně až do konce května, nyní ho musí překládat už v dubnu. Mnohdy tak musí jít do poradny mnohem dříve a dítě tedy nebude mít na dozrání více času, jak předpokládala ministryně školství,“ upozorňuje Pavel Klíma. Dokládají to i výsledky zápisu přímo na ZŠ a MŠ Malšice, kde je Pavel Klíma ředitelem. „V minulém roce jsme měli 6 odkladů ze 40 přihlášených a letos 9  ze 31 přihlášek,“ upozorňuje.

Problém Pavel Klíma vidí i v dalším oslabení role učitelů: „Názor pedagoga při zápisu opravdu bude jen formální. Rodič si k zápisu přinese všechny potřebné dokumenty a škola pouze vyplní formulář.“

Martin Volný

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *