Close

V jižních Čechách povládne nikoli tří, ale čtyřkoalice!

zastupkofb

Dnešní ustavující jednání krajského zastupitelstva mělo na programu především navolení krajských orgánů. Žádné překvapení se nekonalo. V čele kraje bude i nadále pokračovat Jiří Zimola. Kromě hlasů svých koaličních partnerů z ANO 2011 a Jihočechů 2012 získal i hlasy všech komunistů.

Už na ustavující schůzi se nám ukazuje, že Jihočeskému kraji nepovládne trojkoalice, ale čtyřkoalice. Nové koaliční složení bude v zastupitelstvu doplňovat bývalý partner sociálních demokratů – komunisti. Podobnou situaci už ale známe z českobudějovického zastupitelstva. I tady komunisti podporují koalici z „opozičních“ lavic.

Zástupci našeho společného klubu Pro Jižní Čechy volbu hejtmana nepodpořili. Přesto vidím na nově ustavené koalici i jedno malé pozitivum. Jakožto dlouholetý ředitel školy vítám, že jihočeské krajské školství nebude nadále řídit člen komunistické strany. Konečně tak skončí schizofrenní situace, kdy na škole vyučujeme o zločinech komunismu a resort školství spravuje právě člen komunistické strany.

Pavel Klíma

 

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *